”Kurs z podstaw zegarmistrzostwa dla jubilerów i kolekcjonerów.”
Data rozpoczęcia kursu:
20 Września 2019 o godz 9.00 w siedzibie Uczelni.
Program kursu obejmuje 8 godzin zajęć teoretyczno-warsztatowych.
I. Zajęcia teoretyczne. Wykład i prezentacje – 4 godziny.
Zapoznanie się z historią zegarmistrzostwa i jubilerstwa jako dziedzinami rzemiosł pokrewnych , zarysem historycznym ewolucji mechanizmu zegarowego i zegarków współistniejącymi na przestrzeni dziejów – (od starożytności do czasów współczesnych) .
Przekazanie słuchaczom kursu podstawowych wiadomości o zegarmistrzostwie i podstawowej obsłudze serwisowej zegarów i zegarków o charakterze „biżuteryjnym” także drogich zegarków firmowych (czołowe firmy o światowej sławie, Rolex, Patek Philippe, Zenith), tym samym zapoznanie się z piramidą konkurujących firm zegarkowych na świecie.
Praktyczna nauka obsługi przedsprzedażnej, sprzedaży i posprzedażnej. Logistyka gwarancji zegarków 4 godziny.
Prezentacja zegarka (zewnętrzny ogląd , wstępna ocena prezentowanego modelu) – dotyczy nowych przedmiotów z gwarancją (tych się nie otwiera)
Opanowanie podstawowych umiejętności posługiwania się narzędziami zegarmistrzowskimi: openery, otwieracze, knife – openery, klucze nastawne, klucze serwisowe klucze i urządzenia firmowe dedykowane do otwierania poszczególnych modeli (Rolex, Patek Phillipe firmowe – autorskie).
W ramach ćwiczeń, szczególną uwagę zwrócimy na koperty typu monoblock (bez dekli, otwierane przez szkło), oraz poznają różne typy kopert , ich oznakowania (rodzaj materiału), metal, stal, srebro, złoto, szmuk (metal + kamienie, perły, emalia, niello).
Istnieje możliwość zaprezentowania własnych przedmiotów kursantów (zegarki, biżuteria zegarkowa, bransolety, łańcuszki, dewizki).
Słuchacze otrzymają certyfikat ukończenia kursu. Wykłady będzie prowadził mgr mistrz Jan Szymański z Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są na e-mail: sekretariat@swraiz.pl do 01 września 2019. Telefon kontaktowy: 071/791 77 22
Cena kursu 380 zł.
Wpłata na konto: 48 1930 1190 2013 1336 5297 0001 w Bank BPS z dopiskiem Kurs zegarmistrzowski.
Uprzejmie informujemy, że Polskie Towarzystwo Gemmologiczne i Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu organizują kurs poświęcony
„Badaniom, identyfikacji i wycenie diamentów w oparciu o nowe zasady obowiązujące w krajach Unii Europejskiej”.
Termin: 11-21 maja 2023r.
Wykładowcami na kursie będą:
dr Tomasz Sobczak, inż. Mariusz Maj, Prof. dr hab. Michał Sachanbiński, inż. Krzysztof Rosłoński.
Kurs zostanie zakończony egzaminem i jego absolwenci otrzymają dyplom „Znawcy diamentów”.
Szczegółowych informacji udziela SWRAiZ telefon: 71 791 77 22., 535 166 287.
Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk laboratoryjnych ilość uczestników jest ograniczona do 10 i decyduje kolejność zgłoszeń.